Atpūtas bāze “Zviedru cepure” – rodeļi, bagiji, dabas takas, pirts

Atpūtas bāzes piedāvājums

Atpūtas bāze “Zviedru cepure” piedāvā visdažādākās izklaides iespējas – nobraucienus ar rodeļiem (rodeļu trases garums ir 307 m, 5 līkumi, 40 km/h), izbraucienus ar bagijiem un pastaigas dabas takās.

Vasarā ir iespējams baudīt maltīti “Zviedru cepures” kafejnīcā.

Atpūtas bāzē iespējams arī nakšņot, jo šeit tiek piedāvāti pieci 4-vietīgi koka namiņi ar virtuvēm, kur pagatavot līdzpaņemto maltīti, kā arī telšu vietas, ugunskura vieta, nojume ar grilu un vasaras svinību telpa.

Atpūtas bāzē piedāvā ēku ar pirti.

Leģenda vēsta, ka šī bijusi kulta vieta, zviedru karavīri ar cepurēm sanesuši nelielu uzkalniņu par godu savam karavadonim, kurš šeit arī apbedīts.

Dabas takas “Zviedru cepures” apkārtnē

1. “Mīlestības taka” (1,5 km)

Mīlestības taka atrodas pie atpūtas bāzes “Zviedru cepure”. Taka ved cauri mežam augšup kalnā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Abavas ieleju, to mēdz dēvēt par „Kurzemes Šveici”. Pastaigājoties iespējams pabūt dabas tuvumā, izjust meža elpu, sadzirdēt putnu dziesmas, ieklausīties strautiņa čaloņā un atspirdzināties. Te var baudīt vientulību vai divvientulību. Kalna galā ir ierīkota piknika vieta – galds un soliņi.

Maršrutu var turpināt pa nogāzi, kurā aug gandrīz visi Latvijas pļavām raksturīgie augi, daudzi no tiem – arī īpaši aizsargājami. Taka atjaunota 2013. gadā Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta konkursā “Biotopu aizsardzības pasākumi Abavas senlejas dabas takās”.

Mīlestības taka savienojas ar Kurzemes plānošanas reģiona izstrādāto vietējās nozīmes velomaršrutu nr. 555 “Abavas senlejas velomaršruts”, kas savukārt piekļaujas Eirovelo maršrutam nr. 10.

2. “Zirgu taka” (3 km)

Zirgu taka ved no Sabiles uz atpūtas bāzi “Zviedru cepure”. Taku iespējams iet arī pretējā virzienā.

Ejot no Sabiles centra, taka sākas otrpus tiltam, kur kreisajā pusē ir neliels pastaigu celiņš. Iespējams, ka uz kokiem un stabiem pamanīsiet marķējumu – baltas strīpas. Beidzoties mājām jāiet tikai taisni pa iebraukto ceļu paralēli upei.

Ceļš ved gar tā saukto Sabiles Ēgipti – iecienītu sabilnieku atpūtas vietu. Aiz Krievu kapiem sākas pļava un tajā ir iemīdīta taciņa. Gar pašu upi nav jāiet, jo Abava tur met līkumus un krasti ir praktiski neizbrienami. Jāiet tikai taisni līdz Zviedru cepurei.

Senos laikos kaimiņš pie kaimiņa brauca ar zirgu, arī sienu no pļavas veda ar zirgu. Tā izveidojies šis ceļš, par kura senāko varenību maz kas vairs liecina. Taka ved no Sabiles līdz Zviedru cepurei (var iet arī otrā virzienā).

Kontaktinformācija

Adrese: “Piltiņi”, Matkules pagasts, Kandavas novads
GPS: 57.0244693,22.5925655
Tālr.: +371 26405405; +371 29116362
E-pasts: z.cepure@gmail.com
www.zviedrucepure.lv