Sabiles Vīna kalns 29. maijā ver vārtus apmeklētājiem

Sabiles Vīna kalnā norit pavasara darbi – tiek aprušināti stādiņi un mulčētas vīnogulāju dobes, bet no 29. maija Vīna kalns katru dienu būs atvērts arī apmeklētājiem.

Akcija “Apceļo Kurzemi!”
Šogad Sabiles Vīna kalns ir iekļauts akcijā “Apceļo Kurzemi!” un, apmeklējot Vīna kalnu, savā Kurzemes apceļošanas bukletā varēsiet saņemt zīmodziņu ar Nr. 5. Sakrājot desmit zīmodziņus, varat izmantot iespēju rudenī piedalīties brīvdienu ceļojumu izlozē.

Iestādi savu vīnogulāju
Vīna kalns priecē ceļotājus ar rosīgām aktivitātēm dabā – jaunlaulātie un ģimenes kādās sev īpašās dienās Sabilē var izmantot iespēju Vīna kalnā iestādīt savu vīnogulāju un pēc tam rīkot nelielu pikniku lapenē, kura atrodas pašā kalna galā. Lai iestādītu savu vīnogulāju, varat sazināties ar Sabiles tūrisma informācijas centru (mob. tel. 27841827; tic.sabile@talsi.lv).

Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns
Vīna kalns ir kļuvis par vīnogu šķirņu kolekcijas vietu, jo tajā aug aptuveni 30 vīnogu šķirnes, no kurām tiek darināts arī ekskluzīvais Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns.
Šo vīnu nekur nevar iegādāties, bet tikai nodegustēt vienu reizi gadā – Sabiles Vīna svētkos, kuri ar daudziem pasākumiem un atrakcijām ir svinēti katru gadu kopš 1999.gada, taču šogad valstī esošās situācijas dēļ tie netiks svinēti klātienē.

Vīna kalns – Ginesa rekords
Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols un tas ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kurā brīvā dabā aug vīnogas.

Darba laiks un ieejas maksa
Vīna kalns ir atvērts:
– pirmdienās no plkst. 10.00 – 16.00;
– no otrdienas līdz svētdienai – no plkst. 10.00 – 18.00.
Ieejas maksa Vīna kalnā:
– pieaugušajiem – 0,70 EUR;
– bērniem – 0,40 EUR;
– bērni līdz septiņu gadu vecumam kalnu var apmeklēt bez maksas.
Ja kalnu vēlaties apskatīt, klausoties gida izzinošo stāstījumu, tad tas būs par atsevišķu maksu.

Plašāka informācija par Sabiles Vīna kalnu (Vīna svētki, vēsture, vīnogu šķirnes u.c.).

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Sanda Poriņa,
Sabiles Tūrisma informācijas centrs