Ieskats Sabiles Vīna kalna un tūrisma informācijas centra 2018. gada darbībā

Sabiles tūrisma informācijas centrs ir apkopojis Sabiles galvenā piesaistes objekta – Vīna kalna un arī tūrisma informācijas centra statistikas datus un faktus par 2018. gadu.

Tūristu skaits un valstis

Pagājušajā gadā no 1. maija līdz 29. septembrim Vīna kalnu, nopērkot ieejas biļetes, apmeklēja 2940 tūristi (no kuriem 2240 bija latvieši, bet 700 – ārvalstu tūristi). Pie Vīna kalna tiek uzskaitīti arī tie tūristi, kuri ierodas līdz kalnam, bet tajā neuzkāp – Sabiles Vīna kalns (2)šo tūristu skaits pagājušajā sezonā kopā bija 3276 (no kuriem 2396 bija latvieši, bet 880 – ārvalstu tūristi). Līdz ar to kopējais uzskaitīto tūristu skaits, kuri pagājušajā devās apskatīt Vīna kalnu tā darba laikā, bija 6216 tūristi.

Ārzemju viesu vidū, kuri apmeklē Sabiles tūrisma informācijas centru un Vīna kalnu, visvairāk tūristu ir no Vācijas, Igaunijas, Krievijas, Anglijas, Lietuvas, Francijas un citām Eiropas valstīm, bet Sabili apmeklē arī tūristi no Armēnijas, Kanādas, Izraēlas, ASV, Japānas, Austrālijas, Dienvidkorejas, Indijas un citām tālākām valstīm.

Pateicoties labajiem laika apstākļiem un noteikti arī citiem iemesliem, pagājušais gads Sabiles tūrisma informācijas centra un Vīna kalna apmeklētāju skaita ziņā bija raženāks par 2017. gada lietaino sezonu.

Par ko interesējās tūristi

Vīna kalnā tūristi, protams, vēlējās apskatīties pašu kalnu, interesējās par kalna ikdienu un tā vēsturi, kā arī iegādājās suvenīrus Vīna kalna kasē. 2018. gadā Vīna kalnā notika pirmās divas laulību ceremonijas un vairāki jaunlaulātie iestādīja savu vīnogulāju.

Sabiles Vīna kalns (5)Savukārt Sabiles tūrisma informācijas centrā tūristi visvairāk interesējās par pašu Vīna kalnu, vīna degustācijām un citiem apskates objektiem Sabilē, Talsu novadā, Kurzemē un Latvijā, kā arī par Sabiles Vīna svētkiem un Karstvīna svētkiem, ēdināšanas un nakšņošanas iespējām Sabilē un, protams, tūristi vēlējās iegādāties arī suvenīrus un Sabiles Vīna kalna vīnogas un vīnu, kurš nav nopērkams, bet tikai degustējams vienu reizi gadā – Sabiles Vīna svētkos.

Interesantākie apmeklētāji

No interesantākajām tikšanās reizēm tūrisma centrā var minēt to, ka šeit pēc informācijas ierodas ārvalstu tūristi, lai meklētu palīdzību savu dzimtas sakņu izzināšanā. Vairāki ceļotāji ir sajūsmā par Latvijā ražotajiem produktiem un Latviju kopumā, taču viņi ir neizpratnē, kādēļ ir tik tukši lielie kempingi, skaistās pludmales un pilsētu un ciemu ielas.

Īpaši interesanta bija vairāku dienu tikšanās ar ceļotāju no Austrālijas, kurš ceļoja tikai tāpēc, ka, vēl nebūdams pensijas gados, viņš Sabile_Drubazas_Igaunijas televīzijaSidnejā vairs nevar atrast darbu, bet šajā pilsētā viņam pieder liela māja, kuras izmaksas viņš nevar nosegt. Šo iemeslu dēļ kungs no Austrālijas ir atradis veidu, kā dzīvot – viņš savu māju iznomā, bet par nomas naudu nu jau gandrīz divus gadus nemitīgi uzturas ārvalstīs, tā izzinot visus kontinentus.

Sabili 2018. gadā apmeklēja arī tūroperatori un žurnālisti, kuri veidoja televīzijas sižetus par Vīna kalnu.

Tūrisma pienesums Sabilē 2018. gadā

Visi Sabiles tūrisma piedāvājumi ir apkopoti jaunajā Sabiles tūrisma ceļvedī. Piedāvājumu vidū ir jau popularitāti ieguvušie Sabiles objekti – Vīna kalns, Abavas rumba, vīna un sidra darītavas un degustāciju vietas, Pedvāles mākslas parks, Zviedru cepure un citi objekti, bet jaunāko piedāvājumu vidū ir divas nelielas naktsmītnes – brīvdienu māja “Bungas” (4 gultasvietas, Valgales apkārtnē) un brīvdienu namiņš “Ružēni” (2 gultasvietas, netālu no Zviedru cepures).

2018. gadā Sabiles tūrisma piedāvājumu papildināja arī ūdenstūrisma pakalpojumi, lidojums ar paraplānu tandēmā virs Sabiles, brīvā laika pavadīšanas centrs “Rausis” ar piedāvājumiem bērniem, kā arī liels pienesums tūrismā ir Sabiles Sidra Nama ēdināšanas pakalpojumu piedāvājums vasaras sezonā.

Pilsētas vidi un tēlu pagājušajā gadā aktīvi veidoja arī Sabiles “Sarades namiņš”, radot Sabiles “Bilžu galeriju” uz Rīgas ielas un rosinot radīt un krāsot soliņus un krēslus Sabilē. Pēc lielajiem dzīves pārbaudījumiem ar ugunsgrēku “Sarades namiņam” arī šajā sezonā ir jaunas idejas Sabiles pilsētvides apgūšanā un tūristu piesaistē.

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore