Sabiles Vīna kalns ver vārtus apmeklētājiem

Vārtus apmeklētājiem ir vēris Sabiles Vīna kalns, kura bagātīgos vīnogu vaibstus skaistajā Abavas ielejā veido 30 šķirņu vīnogulāju.

Tieši ierobežojumu laikā 2020. gadā Vīna kalna apmeklētāju skaits sasniedza lielāko apmeklētāju skaitu savā vēsturē, jo kalnā vai pie kalna viesojās vairāk kā 9000 interesentu. Iespējams, ka kādu apmeklētāju uz Sabili bija atvilinājis arī fakts, ka Vīna kalns vairākus gadus ir bijis ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kurā brīvā dabā aug vīnogas.

Šobrīd Vīna kalnā strādā arī dārzniece. Viņa ravē vīnogu rindas un pēc ziemas aprūpē katru no aptuveni 860 stādiņiem, lai rudenī varētu darināt Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu un interesenti varētu apskatīt dažādo vīnogu šķirņu ražu.

Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns ir ekskluzīvs ražojums, jo to nevar iegādāties, bet tikai nodegustēt vienu reizi gadā Sabiles Vīna svētkos jūlija pēdējā nedēļas nogalē.

Sabiles Vīna kalnā var iestādīt arī savu vīnogulāju un izmantot Vīna kalna lapeni piknikam ģimenes vai draugu lokā. Jau pāris gadus Vīna kalnā ir notikušas arī laulību ceremonijas, bet ierobežojumu laikā uz šo vasaru jaunlaulātie plāno nevis ceremonijas ar viesiem, bet vīnogulāja stādīšanu, fotografēšanos un pikniku lapenē.

Vīna kalns Sabilē atrodas Kalna ielā. Vīna kalna kase būs atvērta līdz septembra nogalei un katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, bet pirmdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Ieejas maksa Vīna kalnā: pieaugušajiem 0,70 EUR, bērniem un pensionāriem 0,40 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.

Esiet laipni gaidīti Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Plašāka informācija par Vīna kalnu.

Sanda Poriņa,
Sabiles tūrisma informācijas centrs