Sabiles Vīna kalnā gatavojas vīnogas un 20. augustā mainās ieejas maksa

Sabiles Vīna kalnā, kuru šogad tūristi no Latvijas apmeklē ļoti aktīvi, sāk gatavoties vīnogas. Līdz ar vīnogu nogatavošanos no 20. augusta līdz septembra beigām Vīna kalnā ir arī lielāka ieejas maksa: pieaugušajiem tā ir 1,50 EUR, bērniem un pensionāriem 0,70 EUR, bet bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Vīna kalns ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00, bet pirmdienās no plkst. 10.00 – 16.00.

Šogad Vīna kalns piedalās arī akcijā “Apceļo Kurzemi!”, kura norisināsies līdz pat rudenim un kurā, apceļojot vismaz 10 no 18 akcijā norādītajiem Kurzemes tūrisma objektiem, var piedalīties vērtīgu balvu izlozē. Plašāka informācija par apceļošanas akciju pieejama mājas lapā www.kurzeme.lv

Vīna kalnā var apskatīt ne tikai vīnogas, bet arī uzrīkot pikniku pašā kalna galā, kur atrodas lapene un soliņi, no kuriem var baudīt pasakainu Sabiles ainavu.

Vīna kalnu ir iecienījuši arī jaunie pāri, kuri kalnu izmanto kā laulību ceremoniju vietu, un daudzi izmanto iespēju kalnā iestādīt savu vīnogulāju, kuru velta ģimenei, mazbērniem, darba kolektīvam vai kādam citam mērķim.

Ceļotājus bieži interesē Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns, bet šo vīnu nekur nevar iegādāties, to var nodegustēt tikai Sabiles Vīna svētku laikā jūlija pēdējā nedēļas nogalē.

Vīna kalna apmeklētājiem parasti gribas nogaršot kādu ogu, bet lūgums tās neplūkt, jo, pirmkārt, ogas vēl nav nogatavojušās, tās ir skābas, un, otrkārt, saudzēsim Vīna kalna ražu, lai no tās varētu gatavot vīnu degustācijai Sabiles lielākajam gada notikumam – Vīna svētkiem.

Esiet mīļi gaidīti Sabilē, lai fotosesijās un sirdī smeltos iedvesmu vīnogu gatavošanās laikā!