Ar pastaigu maršrutu noslēgusies tūrisma sezona Sabilē

Vēlā 22. oktobra svētdienas pēcpusdienā aktīvajiem Sabiles iedzīvotājiem un viesiem bija brīnišķīga iespēja ne tikai izstaigāties, bet arī iepazīt Sabiles pilsētu pastaigā pa jauno Sabiles pastaigu taku.

Mazliet par takas rašanos. Sabiles puse tūrismā ir pazīstama ar Vīna kalnu, vīna un sidra degustācijām, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, Koka rotaļlietu muzeju, mākslas dārzu “Nekurienes vidū”… Taču gidam Mārim Lācim radās ideja, kas ļautu Sabili iepazīt vēl pavisam no citas puses – ne tūristiem ierastos objektus: viņš piedāvā iepazīt Sabiles dzīvojamo rajonu un pilsētas mežainās ainavas, dodoties garākā pastaigā.

Māris ir izplānojis aptuveni 6,5 km garu pastaigu maršrutu, kuru var izbraukt arī ar velosipēdu. Maršruta iziešanai ir nepieciešamas aptuveni divas stundas. Tas sākas Abavas ielā (blakus Sabiles autobusu pieturai, pie veikala “Top”, kur ērti var atstāt automašīnu), ved gar Sabiles pamatskolu, pa skolas stadionu, gar Abavu, cauri mežam (pa ceļam piknika vieta Abavas malā), tad cauri Sabiles dzīvojamo māju rajonam, tad atkal mežā, lai pēc tam gar Sabiles ebreju kapiem atgrieztos Sabiles centrā.

Par šādu maršrutu jau kādu laiku interesējas Sabiles tūrisma centra apmeklētāji, jo gan Sabiles iedzīvotāji, gan viesi vēlas doties pastaigā pa Sabili un pie reizes apskatīt Abavu, ko tagad var darīt, pateicoties Mārim un, protams, komandai, kura veica maršruta iezīmēšanu dabā.

Maršruts dabā ir marķēts ar divām paralēlām baltas krāsas svītrām uz kokiem, ar gaišiem stabiem, kuri vēl tiks atbilstoši nokrāsoti, un ar bultām uz asfalta, tāpēc takas gājējam jābūt ļoti vērīgam.

Tūrisma sezonas noslēgums_Foto Kaspars Poriņš (14)

Daži no pastaigas dalībniekiem bija ņēmuši vērā afišā rakstīto par to, ka līdzi vēlams ņemt kabatas baterijas un lukturīšus, jo atgriešanās no pastaigas bija plānota vakarblāzmā vai pat jau tumsā. Kā pastaigas vadītājs un gids Māris Lācis sākuma pateicības runā piebilda – tā bija Gerdas ideja atgriezties tumsā, lai simbolizētu aktīvās tūrisma sezonas noslēgumu.

Tūrisma sezonas noslēgums_Foto Kaspars Poriņš (28)

Vakara pastaigu ar lukturīšu iedegšanu patiešām pabeidzām tumsā, papildus vēl uzkāpjot Sabiles pilskalnā, no kura pavērās brīnišķīga vakara ainava uz Sabiles pilsētu.

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Fotogrāfijas no pasākuma iespējams apskatīt šeit.

Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore Sanda Poriņa

Save

Save

Save

Save

Save