Sabiles plašo ūdenstūrisma piedāvājumu papildinājuši arī SUP dēļi

Abavas ieleja 1998. gadā tika iekļauta pasaules 100 unikālāko un vairāk apdraudētāko objektu sarakstā. Tā piedāvā daudzas iespējas, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku. Īpaši draudzīga Abavas ieleja ir ģimenēm ar bērniem, bet sev interesējošu nodarbi šeit var atrast ikviens apmeklētājs, un braucieni pa Abavu ir viens no veidiem, kas vienos ikvienu ģimeni vai draugu kompāniju.

Abavas upes rāmais plūdums un tuvie un pārredzamie krasti vilina gan vietējos, gan ārvalstu ceļotājus, kuri vēlas laivot. Abavā šo nodarbi iespējams baudīt visā tās pilnībā, jo šeit ir pietiekams kanoe laivu un kajaku nomas piedāvājums, kurus uzņēmēji transportē uz ceļojuma sākuma punktu un arī atpakaļ no galapunkta.

Laivu noma_Gints Krauja

Jau pāris gadus Sabilē var izbraukt arī ar motorizētu plostu, uz kura var izjust gan dabas mieru, gan jautri nosvinēt kādu sev svarīgu pasākumu. Brauciens tiek pieskaņots klientu vēlmēm, bet parasti, nesteidzīgi baudot upes ainavu, klienti izvēlas veikt trīs stundas garu braucienu no Sabiles līdz Abavas rumbai un atpakaļ.

Kuk Buk pop up restorans uz Sabiles plosta Sabiles Vina svetkos (1a)

Šovasar Abava savā plūdumā piedāvā ielaisties arī ar SUP dēļiem, kas arī Latvijā kopumā ir diezgan jauns piedāvājums. SUP angļu valodā nozīmē stand up paddle, kas būtībā ir airēšana stāvus ar vienu airi – tā ļoti labi veicina līdzsvara sajūtas attīstību un nostiprina muskuļus.

SUP dēļi_Abava_Foto Kaspars Poriņš (6)

Tā kā braukšana ar SUP dēli vai supošana ir laba sportiska nodarbe, tad iesācējiem varbūt to ir vērts pamēģināt iznomāt uz īsāku laiku, piemēram, brauciens no Sabiles tilta līdz atpūtas vietai Abavas “Jūrmaliņa” aizņems aptuveni 35 minūtes. Ja vēlēsieties atgriezties atpakaļ Sabilē, tad turp un atpakaļ būs pavadīta mazliet vairāk kā viena skaista stunda, izbaudot gan seklākās Abavas vietas, kurās brauciena laikā var vērot arī brangas līdakas un citas mazākas zivis, gan arī Abavas dziļākos ūdeņus, kuru krastos supotāju, visticamākais, vēros kāds ziņkārīgs makšķernieks vai bērnu pulciņš. Un tas nekas, ja atpakaļ veiksiet to pašu ceļu – Abavu ik mirkli var atklāt no jauna. Bet, protams, ar SUP dēļiem pa Abavu variet doties arī garākos izbraucienos un vienā virzienā.

SUP dēļi_Abava_Foto Kaspars Poriņš (7)

Šobrīd Sabilē ir pieejami divi SUP dēļi, kurus ļoti viegli (arī nepiepumpētā veidā) var transportēt arī uz citām ūdenstilpnēm Sabiles tuvumā vai ņemt līdzi uz jūru, ja klientam ir šāda vēlme. Ar SUP dēļu piedāvātāju noteikti varat vienoties par jebkuru savu plānu vai ideju, kā izmantot šo dēli. Un, lai arī klients māk peldēt, uz SUP dēļa noteikti jāizmanto arī glābšanas veste.

Par ūdenstūrisma iespējām Sabilē varat interesēties Sabiles Tūrisma informācijas centrā, rakstot uz e-pastu tic_sabile@inbox.lv vai sazinoties pa tālruni 27841827.

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.