Sabiles disku golfa laukums “Graviņas”

Ja vēlies sev vēlamā laikā pavadīt brīvo laiku aktīvi – viens, draugu kompānijā vai ar ģimeni, dodies uz Sabiles disku golfa laukumu “Graviņas”, lai izmēģinātu disku golfu. Šai spēlei nav vecuma un spēlētāju skaita ierobežojumi.

Spēlēšanai nav jāpiesaka vai jāgaida oficiālas sacensības, kā arī par laukumu nav jāmaksā. Pagaidām ir nepieciešams tikai savs Disku golfa disks, vismaz viens katram spēlētājam, jāiepazīstas ar spēles noteikumiem un jādodas svaigā gaisā laikapstākļiem atbilstošā apģērbā. Spēle sākas pie pirmā groza starta zonas, kur ir izvietots metiena apraksts un noteikumi, tālāk jāseko līdzi norādēm uz nākamo grozu. Spēles laikā jāiziet viss aplis no 1. līdz 9. grozam, uzvarētājs ir tas kurš ar mazāk metieniem iemet disku visos grozos.

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? – tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Disku golfa laukums ir tapis ar Talsu novada pašvaldības atbalstu. Par laukuma uzturēšanu un labiekārtošanu atbild Sabiles sporta centrs un vietējie, aktīvie disku golfa spēlētāji.

Trases uzturētāji lūdz šo vietu uzturēt kārtībā un būt saudzīgiem pret ierīkoto inventāru un apkārtējo vidi, ievērojot principu ko atnesu, to aiznesu.

Sabilē Disku golfa laukums ir izveidots pie sporta laukuma “Graviņa”. Ar auto var piebraukt Priežu un Robežu ielas krustojumā.