Sabiles apgleznotā siena

Ventspils ielā 7 Sabilē atrodas ēka, uz kuras atrodas gleznojums “Sabiles mistērijas” un kuru 2009. gadā uzgleznoja Latvijas gleznotāja Jāņa Anmaņa Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmija. Tas notika plenēra laikā, kurā piedalījās 12 – 20 gadus veci bērni un jaunieši no Latgales, Dobeles, Jūrmalas, Rīgas un Sabiles.

Sienas gleznojums atrodas uz dzeltenīgas krāsas ēkas, kura reiz piederēja Jānim Arājam un kura šaurajā ielas posmā netālu no Sabiles baznīcas piesaista gan gājēju, gan autovadītāju uzmanību, kuri dodas Kuldīgas virzienā.

70 kvadrātmetrus lielais laukums uz ēkas sienas ir ieguvis telpiskumu – to apdzīvo daudzi tēli un tēlu grupas. Šeit var atrast Sabili raksturojošus vīnogu ķekarus un citus augus, kaķus, zirgus un citus dzīvniekus un putnus, kā arī dažādu tautību pārstāvjus dažādās sadzīves situācijās.

Mākslinieks Jānis Anmanis teicis, ka, uzmanīgi izpētot gleznojumu, var atpazīt konkrētas pazīstamas personas: kinorežisoru Streiču, Arāju dzimtas piederīgos, Krišjāni Baronu, vietējo iedzīvotāju – piecu bērnu māti. Visu centrē Rafaela darbs “Siksta Madonna” – māte ar bērnu rokā, kura simbolizē visas pasaules sākumu. Japānietes tēls, hieroglifi simbolizē pasaules kultūru. Te ir arī brīnumkoks, lilijas zieds.

Sienas apgleznošanu sponsorēja: Juris un Jānis Arāji, toreizējā Sabiles novada dome, VAS Hipotēku un zemes banka, Talsu novada fonds.

Adrese: Ventspils iela 7 (blakus Avotu ielai), Sabile, Talsu novads
GPS: 57.046128,22.572504