Sabiles 24.Vīna svētki

No 26. jūlija līdz 30. jūlijam Sabilē tiks svinēti 24. Vīna svētki, – vairāku dienu garumā Sabiles ielās un  laukumos būs jautrība, godinot vīna kalnu un vīna tradīcijas.  Sabiles Vīna svētki tradicionāli bijuši garšīgi, krāsaini, smaržīgi ar pārsteiguma momentiem kā bagātīga vīna buķete.

Svētki -tas ir satikšanās prieks un draudzība, tādēļ trešdien tos sāksim ar kolektīva  “Draudzība” akustisko koncertu un erudīcijas spēli “Šito es zin”.

Ceturtdien svinēsim svētkus ar vīnu zemju mūziku koncertprogrammā “Spiritualite”, bet kad rietēs saule-varēs izdejoties zaļumballē.

Piektdienas svētku vakarā-  jautrās sporta spēles, “velnišķīgs “teātris, bet uz Sabiles Sidra ābolu rampas – Elvīras Korfs & Knots for Happiness modes skate ar DJ Markus Riva un “Rudens vēju muzikants” koncertu.

Raibāko no svētku buķetēm lillā toņos varēs piedzīvot sestdienā, kad agrā rīta stundā Sabili sveiks un modinās DJ Ufo. Svētku oficiālā atklāšana tradicionāli notiks pie Vīna kalna. Dienas garumā, ”Caur zelta rāmi” ikviens savai gaumei tirdziņos varēs  iegādāties mājražotāju vīnus, amatnieku darinājumus, uzzināt ko jaunu par vīnogu audzēšanu un degustēt Sabiles vīna kalna vīnu. Sabilē izskanēs krāšņa muzikālā buķete visām gaumēm – latviešu folklora un gipsy folks, kino mūzika, daudzbalsīga sakrālā mūzika, šlāgeris, klasika, pops un roks. Būs arī teatralizēti priekšnesumi. Kā katru gadu būs teatralizētais gājiens  ”Skurbums pāriet dullums -nē”,  šī gada tēma – “Ar zirgu uz tirgu!”Svētku vakars noslēgsies ar grupas “Otra puse” koncertu centrā un svētku balli ar grupu “Muiža” diennakts tumšajā laikā Sabiles estrādē.

Sabiles Vīna svētki svētdien noslēgsies ar attiecību komēdiju “Rabarberu vīns”, savukārt mazie un jaunie pilsētnieki un svētku dalībnieki tiek aicināti uz bērnu drošības sporta spēlēm.

Atnāc, atbrauc, skaties, redzi, piedzīvo un pasmel dzīvesprieka kausu Sabilē-pilsētā ar odziņu!