Sabile un Talsi piedalās tūrisma izstādē “Balttour 2018”

No 2. līdz 4. februārim Rīgā, izstāžu centrā “Ķīpsala” norisinājās jau 25. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2018”, kurā ar kopēju stendu piedalījās arī Talsi un Sabile. Talsu novads izstādē šogad startēja kā suņiem draudzīgs novads ar zīmolu “Talsi VAU”. Par to liecināja arī stends, kas bija iekārtots kā stilizēta suņu būda.

Sabiles kultūras nama un tūrisma informācijas centra pārstāvji – Gerda Zeberiņa, Iveta Sēruma un Sanda Poriņa – reklamēja gan divdesmitos Sabiles Vīna svētkus, gan Sabiles puses apskates objektus, gan arī Sabiles suņus, jo stendā bija iespēja nobalsot par sešām fotogrāfijām, kurās bija nofotografēti Sabiles suņi, kuri tiks godināti Sabiles divdesmito Vīna svētku laikā no 25. – 29. jūlijam, jo šajos svētkos piedāvājumā būs arī pasākums suņiem un suņu saimniekiem.

Sabile un Talsi tūrisma izstādē Balttour 2018 (1)

Fotogrāfijās bija attēloti šādi Sabiles suņi: Duksis Demiters – policists, Eross Brunavs – pārvaldnieks, Marko Endols – frizieris, Pipars Štrauss – pensionārs, Rodžers Minders – sabiedrisko attiecību speciālists, Zorans Šteinbergs – uzņēmējs.

Interesanti bija izstādes apmeklētāju iemesli, kādēļ viņi balsoja par attiecīgo četrkājaino mīluli, piemēram, apmeklētāji bija bijuši Sabilē tajā vietā, kur bija nofotografēts suns, paši bija attēlotā suņa profesijas pārstāvji, citam bija tāds pats uzvārds kā sunim fotogrāfijā, vēl kādam iepatikās skaistās suņa acis vai attiecīgās sugas suns, vai arī pavisam vienkārši – apmeklētājam pašam bija līdzīgs suns.

Izstādes apmeklētāju uzmanību stendā piesaistīja arī dzīvi suņi, kuri pārstāvēja Talsu kinoloģisko klubu un kuri iepriecināja gan bērnus, gan pieaugušos, raisot interesantas sarunas ar apmeklētājiem. Ne viens vien apmeklētājs teica, ka Talsu novads ar šo kopējo piedāvājumu uzrunā un ir trāpījis mērķī.

Sabile un Talsi tūrisma izstādē Balttour 2018 (7)

Apmeklētāji interesējās par jauno piedāvājumu suņiem un viņu saimniekiem, par lielākajiem pasākumiem mūsu novadā, par Sabiles Vīna kalnu un Sabiles vīnu un citiem piedāvājumiem.

Sabile stendā deva iespēju nogaršot Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu un galertu, kuru tautā sauc arī par “suņa prieku” un kuru uz izstādi dāvināja Sabiles puses zemnieku saimniecība “Katlauki” – paldies saimniecībai! Paldies arī zemnieku saimniecības “Skaistkalni” saimniecei Ingai Caunai par gardajiem mārrutkiem un Vandzenes puses saimniecei Gitai Dravniecei par līdzi iedoto “Mazdandaru saldskābmaizi”.

Sabile un Talsi tūrisma izstādē Balttour 2018 (2)

Tiekamies 20. Sabiles Vīna svētkos no 25. – 29. jūlijam Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Vairāk fotogrāfiju no izstādes apskatāmas šeit.

Sanda Poriņa, tūrisma organizatore