Sabilē 8. septembrī būs pasākums “Pietura Brīvības ielā”

Jau piekto gadu Sabilē tiek rīkots pasākums, kurā tiek izpētīta un godināta kāda pilsētas iela. Pasākuma apmeklētājiem tiek dota iespēja gan iepazīt konkrētās ielas vēsturi, gan uz šīs ielas piedalīties dažādās interesantās izrīcībās sabilnieku gaumē. Kopš 2014. gada sabilnieki ir pieturējuši Rīgas, Talsu, Kuldīgas un Pilskalna ielās, bet šogad pasākums tiks organizēts Brīvības ielā, kuras nosaukums trāpīgi un skaisti sasaucas arī ar Latvijas valsts simtgades svinībām.

Brīvības iela Sabiles iedzīvotājiem un viesiem vairāk zināma kā iela, kura ved uz Matkuli, uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju un Zviedru cepuri. “Pietura Brīvības ielā” 8. septembrī sāksies jau plkst. 15.00 pie Saulīškroga, pie ēkas Brīvības ielā 25, un turpināsies ar šādām gājiena pieturām: zaļumballes, galdniecība, gaisā skriešana, foto un paš-foto, ielas un suņu bildes starp kokiem, 100 pīrāgi u.c.

Plkst. 16.30 sāksies nobrauciens no pus-kalna “ar brīvības vēju matos”. Riteņbraucēju pulcēšanās notiks pie ēkas Brīvības ielā 8. Šajā braucienā ir aicināti piedalīties jebkura vecuma sabilnieki un līdzjutēji ar senu vai pajaunu velosipēdu, kas ir tehniskā kārtībā. Nosacījumi pie velosipēda – Latvijas karodziņš, velosipēdists ir tērpies velosipēda izlaides gada modes tērpā. Brauciens notiks pa ielas labo pusi braukšanas virzienā. Lai pieteiktos braucienam, lūdzu, zvaniet Gerdai: 27020740.

Velobraucienu papildinās arī zibakcija ”Sadosim rokas Brīvības ielā!” Stāšanās akcijai sāksies no Kārļa Ulmaņa stādītā ozola, kas atrodas Rambulītes parkā pie Brīvības un K. Barona ielas krustojuma.

Plkst. 17.30 visi mīļi aicināti pulcēties uz Sabiles amatierteātra izrādi “Mucenieks un muceniece” (autors Ādolfs Alunāns) senioru centra “Kalme” pagalmā (K. Barona ielā 6). Ieeja uz izrādi ir par brīvu. Bet no plkst. 19.00 līdz 23.00 ikviens ir gaidīts uz tradicionālo pasēdēšanu tējnīcā – sētā Kuldīgas ielā 1. Iepazīsim tuvāk Sabili, paviesojoties Brīvības ielā!

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore
Foto: Kārļa Ulmaņa stādītais ozols
Rambulītes parkā pie Brīvības un K.Barona ielas krustojuma.