Rotkaļa darbnīca

Jau vairākus gadus Latvijas amatniecības kameras diplomēts meistars rotkaļa amatā Harijs Jaunzems, pētot arheoloģisko atradumu materiālus un publikācijas par vēsturi un kultūru, izzina un atdarina senās, dzelzs laikmeta rotas, atlej un kaļ bronzā mūsu tautas svētzīmes.

Lai izskaustu ļauno un ieviestu labo, latvietis  izrakstīja visu savu apkārtni ar svētzīmēm – auda, grieza, cirta un iekala tās rotās. Harija Jaunzema darinātās rotas veicina mūsu kultūras un vēstures izpratni, tautisko jušanu un spriešanu.

Caur meistara darinātajām rotām ir veicināta Sabiles atpazīstamība – tās ir sastopamas ne tikai Latvijā, bet ir aizceļojušas arī uz daudzām Eiropas valstīm, kā arī uz Krieviju, ASV un Japānu.

Rotkaļa darbnīcas apmeklētāji tiek iepazīstināti ar rotkaļa darbu un darba tehnoloģiju, ar senajām rotām un to valkāšanas tradīcijām, kā arī ar dažādu svētzīmju nozīmi.

Sevišķi interesanti to visu uzzināt ir jauniešiem un studentiem, jo latvju raksti un simboli, nostājoties blakus citām mūsu tautas kultūras vērtībām, liecina par mūsu  kultūras vēsturi, saturu un diženumu.

Ekskursijas ilgums un pieteikšanās: ekskursijai rotkaļa darbnīcā ir jāplāno aptuveni viena stunda, un pēc iepriekšējas vienošanās.
Adrese: Ventspils iela 20, Sabile, Talsu novads
GPS: 57.049668,22.569123
Tālr.: +371  29995605
E-pasts: harijs.jaunzems@inbox.lv
Facebook: Latvju rotas un zīmes