Pasākums “Atvērtās dienas laukos” notiek arī Sabilē

“Atvērtās dienas laukos” ir Latvijas apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas jau kļuvis par tradīciju. Šogad pasākums norisinās no 10. – 13. jūnijam un uz to aicina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”.

Pasākuma mērķis ir popularizēt laukus – laukos audzētus, ražotus un gatavotus produktus un sniegtos pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast uzņēmumu, no kura iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus un preces arī ikdienā, kā arī izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Apmeklētājiem Latvijā šajās dienās būs atvērti vairāki uzņēmumi laukos, katrs uzņēmums viesus gaidīs ar savu īpašo piedāvājumu. Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā “Pasākuma dalībnieki” vai “Karte“.

Akcijas dalībnieki Sabiles pilsētā un Abavas pagastā:

1. Sabiles Sidrs no 10. – 13. jūnijam piedāvā “Sagaidi vasaru ar malku dzirkstoša prieka!”
Tūre Sabiles sidra ražotnē par īpašu cenu – EUR 8,- no personas. Cenā iekļauta sidru degustācija. Ekskursija ilgst aptuveni vienu stundu. Ekskursiju laiki no 10. līdz 13. jūnijam: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. Grupas lūdzam pieteikties iepriekš e-pastā: visit@sabilessidrs.lv. Individuālos apmeklētājus iespēju robežās centīsimies apkalpot arī bez iepriekšējas pieteikšanās, tomēr iepriekšēja pieteikšanās ir ļoti vēlama.

2. Abavas ģimenes vīndarītavas vīnogu dārzs un vīnotava no 10. – 13. jūnijam piedāvā Abavas vīnogu dārza noslēpumus – vīnogu dārza apskati un vīnogu vīnu degustācijas.
Degustācijas ilgums: no 1 h 15 min – 2 h (atkarīgs no personu skaita). Lai piedalītos degustācijā, personai jābūt sasniegušai vismaz 18 gadu vecumu. Grupas lielums: 6 – 20 personas. Degustācijas notiek, ja grupā ir vismaz 6 personas. Ja grupa nav nokomplektēta, tiek dota iespēja pievienoties citai grupai (mēs ar Jums sazināsimies, lai vienotos par iespēju apmeklēt ekskursiju citā laikā. Degustācijā iespējams doties arī vienai personai, maksājot cenu par 6 personām). Degustācijas parastā cena 15,- EUR no personas, Akcijas atlaide  – 25%, dzērieniem 15% atlaide.

3. Meistardarbnīca “Cimdiņi” no 10. – 13. jūnjam iepazīstina ar Latvijas cimdu darināšanu.
Visās akcijas dienās ir iespēja tikties ar Latvijas Amatniecības kameras diplomēto meistari Inu Valteri un uzdot interesējošus jautājumus par rokdarbiem (adīšanu, tamborēšanu un izšūšanu), kā arī apskatīt meistares radītos darbus. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!