Krāsaini nosvinēta trešā Āboldiena Sabilē

Kad košais rudens ar savām bagātajām veltēm klauvē pie durvīm, Sabilē tiek svinēta Āboldiena. Šogad Sabilē ābols tika celts godā jau trešo gadu pēc kārtas.

Sabiles trešā Āboldiena norisinājās “Sabiles Sidra” sētā un radošajā noliktavā. Ikdienā rūpnieciskā telpa uz svētkiem bija omulīgi iekārtota un izrotāta, protams, arī ar āboliem: kāda apmeklētāja vārdiem sakot – kā no tik maz var uztaisīt tik daudz. Tik omulīgi kā mājās, īpaši vēl tā kā šī gada Āboldienā, kad laukā negribēja pārstāt smidzināt lietus.

Svētkos ikviens varēja pamieloties ar Sabiles kultūras nama radošās komandas un draugu gatavotajiem kārumiem – turpat uz ugunskura vārītām ābolu klimpām, ābolu-kāpostu salātiem, ābolu fondī un citiem gardumiem. Uz svētku galda savus sārtos, zeltainos un bālganos vaigus rudens noskaņā apgrozīja arī svētku galvenais varonis ābols ar saviem radu rakstiem. Pasākuma dalībnieki varēja nogaršot Antonovku, Auksi, Celmiņu dzelteno un citas šķirnes.

“Sabiles sidra” sētā un radošajā noliktavā atradās aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Bērnus īpaši priecēja radošās darbnīcas “Ābolampeļi”, kur varēja radīt ābolus – gan no plastilīna, gan zīmējumos. Mazie meistari no nagliņām prasmīgi veidoja arī ābolu kontūras uz koka ripām, radot skaistu suvenīru, ko paņemt līdzi uz mājām. Par rosīgu atmosfēru paralēli radošajām darbnīcām parūpējās mūziķis Jorans Šteinhauers no grupas “Aarzemnieki”, kurš asprātīgi kontaktējās arī ar publiku, atceroties iepazīto svētku apmeklētāju vārdus, viņu nodarbošanās un arī hobijus.

Pasākumā pirmo reizi norisinājās ābolu pīrāgu konkurss, kuram šogad tika iesniegti četri ļoti izskatīgi un gardi pretendenti. Žūrija šos gardumus vērtēja četrās kategorijās, tā katrs pīrāgs ieguva savu titulu.

Svētku otrā daļa sniedza muzikālu baudījumu ar sieviešu vokālo ansambli no Stendes “Gaisma”. Publikas atzinību un ovācijas izpelnījās arī jaunais sabilnieks, skanīgās tenora balss īpašnieks Edgars Vesmanis, bet muzikālo daļu noslēdza mūziķis Fēlikss Ķiģelis ar kolēģi. Skanēja gan paša Fēliksa sacerētās dziesmas, gan jau popularitāti iemantojušās Fēliksa tēva Ērika Ķiģeļa dziesmas. Arī Fēlikss uzsvēra pasākuma omulību, raksturojot publiku ar vārdu “mīļi”.

Tie, kuri vēlējās turpināt baudīt svētku atmosfēru, pēc koncerta varēja pabūt “Sabiles Sidra” radošajā noliktavā, malkojot tēju, sidru vai kaut ko citu miesu un dvēseli sildošu.

Paldies ikvienam svētku dalībniekam un apmeklētājam, jo tikai kopā mums izdodas gan mazas, gan lielas lietas.

Tiekamies ceturtajā Sabiles Āboldienā 2018. gadā!

Fotogrāfijas no pasākuma apskatāmas šeit.

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore