Konkursā “Talsu bruncī ieaustie” savā nominācijā laurus plūca Sabiles Sidra Nams

Jau vairākus gadus Talsu novadā tiek turpināta tradīcija godināt radošos un uzņēmīgos novada ļaudis, tādēļ tiek rīkots konkurss “Talsu bruncī ieaustie” (līdz 2016. gadam šo konkursu sauca „Sakoptākā pilsēta vai pagasts”). Konkurss ir kā mazi ražas svētki par padarīto darbu, ieguldīto radošumu, arī par negulētām naktīm, veiksmēm un neveiksmēm, kas pieder pie radīšanas procesa.

Šogad no Sabiles konkurss tika pārstāvēts trīs nominācijās: nominācijā “Čaklākais mājražotājs” tika pieteikts SIA “Sabiles mājas vīns” (vīndaris Ainārs Bērziņš), nominācijā “Radošākais novadnieks” tika izvirzīta radošā personība Ieva Lāce, bet nominācijā “Gada jaunums” Sabiles pusi pārstāvēja Sabiles Sidra Nams.

Vislielāko pārsteigumu Sabilei sagādāja Sabiles Sidra Nams, kurš savā nominācijā konkursā plūca uzvaras laurus, kļūstot par Talsu novada 2018. gada jaunumu. Sabiles Sidra Namu pagājušajā gadā atvēra Sabiles Sidra darītavas īpašnieki Baiba un Aldis Circeņi. Sabiles Sidra Namā tiek rīkotas sidru un vīnu degustācijas, bet sākot ar šo gadu mājīgajā atmosfērā tiek piedāvāts arī mūsdienīgs un lieliski pagatavots ēdiens. Uz konkursa noslēguma pasākumu bija ieradusies Sabiles Sidra Nama pārstāve Aurika Askerova, kura arī saņēma un uz Sabili nogādāja Sabiles Sidra Namam veltītos apsveikumus.

Sabile ir kļuvusi par ieleju ar radošu augsni, kurā ik pa laikam uzdīgst un turpina dzirkstīt jaunumi, kuri vispirms iedvesmo pašu radītāju, viņa ģimeni un tad arvien vairāk apkārtējos cilvēkus. To var teikt gan par Sabiles Sidra darītavu, kas bieži piedalās Sabiles kultūras aktivitātēs, gan arī par abiem pārējiem konkursa nominantiem no Sabiles – SIA “Sabiles mājas vīns” vīndari Aināru Bērziņu un radošo personību Ievu Lāci, kura pagājušajā ziemā Sabilē uz vienu mēnesi bija atvērusi “Rozīņu namiņu” un tagad veido Sabiles “Sarades namiņu”. Sabiles radošie cilvēki katrs savā īpašā veidā papildina un izdaiļo pilsētas radošo atmosfēru, uz darbošanos iekustina arī citus, neļaujot palikt malā, bet saucot līdzi.

Konkurss “Talsu bruncī ieaustie” parāda to, ka, kaimiņš kaimiņu iespaido un arī sakoptība var būt pozitīvi “lipīga”. Sadodot kopā rokas un atbalstot vienam otru, mēs varam attīstīties, kļūt stiprāki gan kopības sajūtā un garā, gan augt arī labklājībā.

Vairāk fotogrāfiju no pasākuma apskatāmas šeit.

Sanda Poriņa, Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore
Fotogrāfijā: Sabiles Sidra Nama pārstāve Aurika Askerova