Grāmatas “Toreiz Sabilē” atvēršanas svētki 24. novembrī Sabilē

Drīz ir klāt ilgi gaidītais brīdis, kad tiks atvērta grāmata par Sabili “Toreiz Sabilē”, kurā materiālus apkopojusi bijusī sabilniece un novadpētniece Ināra Šteinberga. Grāmatas atvēršanas pasākums Sabilē sāksies sestdienā, 24. novembrī, plkst. 13.30 Rīgas ielā 1 ar “Bilžu ceļu” un tas turpināsies plkst. 14.00 Sabiles “Sarades namiņā” Rīgas ielā 34.

Grāmatā “Toreiz Sabilē” ir iekļautas vairāk kā 600 fotogrāfijas, avīžu ziņas, 43 dzimtu stāsti – tās ir personu atmiņas par ļaudīm un notikumiem Sabilē. Grāmatu veido 450 lappuses, tā ir iespiesta cietajos vākos, formātā 17 x 24 cm.

Veikalos šo grāmatu iegādāties nevarēs, taču jau pirms grāmatas izdošanas bija iespēja uz to pieteikties, kā arī to varēs iegādāties grāmatas atvēršanas dienā. Tad būs arī iespēja palūgt autorei autogrāfu.

“Toreiz Sabilē” būs vērtīgs informācijas avots gan sabilniekiem, gan arī citiem pagātnes notikumu pētniekiem. Tā ir skaista dāvana Sabiles 765. gadā, kopš Sabiles vārds pirmo reizi minēts rakstos, kā arī būtisks pienesums Latvijas simtgades notikumiem. Pirmā grāmata par Sabili – skaista un vērtīga dāvana Ziemassvētkos.

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu, kuras vēstures vaibsti pateicoties jaunajai grāmatai kļūs par daudzām lappusēm pilnīgāki.

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore