Daudzveidīgs piedāvājums tūrisma izstādē Balttour 2014

No 7. līdz 9. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala notika 21. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2014″. Tā ir plašākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu!  Talsu novads izstādē piedalījās ar daudzveidīgu piedāvājumu un krāšņi sevi pieteica jaunajai tūrisma sezonai.

bt-300x199

Apmeklētājus piesaistīja Talsu pilsētas stends, kas sniedza iespēju iepazīties gan ar Radošo sētu, gan Talsu ezera promenādi, gan uzklausīt koši tērpto „ķēniņmeitu” stāstījumu par Ķēniņkalnu. Katrs interesents varēja iejusties „ķēniņa” lomā un iemūžināt sevi fotogrāfijā kopā ar daiļajām ķēniņmeitām. Talsu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Roze pastāstīja, ka: „izstādes viesus patīkami pārsteidza mūsu puses ļaužu radošā pieeja informatīvo materiālu izveidošanā, un mākslinieces Antras Auziņas rokraksts nepaliek nepamanīts: gan gada pasākumu plāns, šoreiz cepures formā, gan informācija par Talsu pilsētas svētkiem un Dižmāras tirgu, gan akcijas plāns „Apceļo Talsu novadu!”.  Vērīgākie ceļotāji jau pamanījuši, ka talsinieki Dižmāras tirgū lepojas ar kādu dārzeni, šogad tas būs burkāns, un pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar SIA „Kurzemes sēklas”, tagad katrs, kurš vēlas var izaudzēt savu burkānu, ar kuru dižoties 16.augustā.

Potenciālos ceļotājus iepriecināja arī jaunais Talsu novada tūrisma ceļvedis, kas izdots četrās valodās, un tiks izplatīts arī tūrisma izstādēs Igaunijā, Vācijā, Krievijā un Baltkrievijā. Liela interese ir par tūrisma piedāvājumu, ar iespēju atpūsties ģimenēm ar maziem bērniem un vietām, kur garšīgi un nesteidzīgi baudīt no vietējiem produktiem gatavotu ēdienu. Sabiles puse jau iecienīta ar Pedvāles Brīvdabas muzeju un Sabiles puses vīniem.”

Talsu tautas nama direktores pienākumu izpildītāja Dace Erķena, stāsta: „Ka piedalās izstādē pirmo reizi, un tautas nama darbiniecēm tas bija liels izaicinājums, atbildība un arī interesants piedzīvojums. Kopā izdalījām apmēram 2500 informatīvos materiālus. Liels paldies veikala POMPOSO vadītājai Sanitai Ozolai par skaistajiem kroņiem, kas rotāja Ķēniņmeitas trīs dienu garumā. Tērpu dizainu izstrādājām pašas, kas noderēs arī turpmāk, sagaidot viesus Radošajā sētā.

Dzirdējām ļoti daudz labas atsauksmes un komplimentus par Talsiem, gan kā par skaistu un sakoptu pilsētu, par interesantiem novada pasākumiem, par radošu izdomu, atpazīstamo tēlu un daudz populāriem cilvēkiem Talsu novadā. Mums bija liels prieks un gods pārstāvēt Talsus Balttour izstādē.”

bt1-300x199

Patīkami, ka izstādē piedalījās un ar saviem ražojumiem klātienē interesentus iepazīstināja visi mūsu puses vīndari: Varis Baņģieris ar vīna kolekciju „Vējkalnietis”, Baiba Circene ar „Sabiles sidru”, Mārtiņš Barkāns ar „Abavas” vīniem, Andris un Smaida Dzērves ar „Drubazu” vīnu, un Ainārs Bērziņš ar „Sabiles” vīnu. Izstādes apmeklētāji varēja baudīt un iegādāties Laucienes pagastā gatavoto „Amber Bloom” produkciju – cidoniju sīrupu, un sukādes konfektēm – saldinātām un žāvētām krūmcidonijām, upenēm, ķirbi, rabarberu, dzērvenēm un Ziemeļu augļu miksli.

bt2-300x199

Savukārt Talsu stenda apmeklētāji tika cienāti ar „Talsu deviņpakalnu sieru”, par ko paldies AS „Talsu piensaimnieks” valdes priekšsēdētājam Dainim Norenbergam.
Savējos atbalstīt un uzmundrināt devās arī Talsu novada pašvaldības vadība, draugi un citi atbalstītāji, lai kopīgiem spēkiem pierādītu, ka Talsu novads ir ideju un tūrisma produktu bagāts.

Izstāde ir vieta, kur satiekas gan kaimiņu novadi, gan labi kolēģi no visas Latvijas un draugi no mūsu sadraudzības pilsētām Igaunijā, Lietuvā un Turcijā. Esam bagāti ar jauniem informatīvajiem izdevumiem, un gaidām Talsu puses ļaudis tūrisma informācijas centrā, lai ar savu padomu un ieteikumiem palīdzētu plānot Jūsu ceļojumu šim gadam!

Inga Priede Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja