Ceļā uz ikgadējo tūrisma izstādi “Balttour 2014″

No 7. līdz 9. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 21. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2014″. Tā ir plašākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu! Šogad „Balttour” aicinās izmēģināt jaunās tūrisma sezonas labākos un izdevīgākos piedāvājumus Latvijā, Baltijā un visā pasaulē!

Izstādē „Balttour 2014″ Talsu novads leposies ar Radošo sētu un Talsu ezera promenādi.  Seno Talsu šarmu palīdzēs sajust Ķēniņkalna teiksma, kuru iedzīvinās karaļmeitas no Radošās sētas un Talsu tautas nama, kas savu mājvietu radušas pašā Ķēniņkalna pakājē. Kā parasti centīsimies popularizēt arī novada krāšņākos svētkus. Lai Dižmāras svētkus sagaidītu cienīgi, dāvāsim burkānu sēklas, bet vasaras nogalē Dižmāras gadatirgū, aicināsim mēroties ar brangāk augušajiem burkāniem.

Talsu novada tūrisma informācijas stendam blakus, savus ražojumus prezentēs Sabiles apkārtnes vīndari, „Sabiles sidrs”, kā arī Laucienes Dienliliju dārza saimnieki, piedāvājot īpašos mājas vīnus no plašās vīna kolekcijas „Vējkalnietis”. Akcijas „Apceļo Kurzemi” ietvaros izstādes laikā tūrisma informācijas centri prezentēs objektus, kas šogad aicinās ceļotājus iepazīt reģiona jaunumus. Talsu novadu pārstāvēs Radošā sēta, disku golfs „Laumas”, viesu nama „Ūdensdzirnavas” kulinārā tūrisma piedāvājums – cepumu cepšana, grūdeņa baudīšana un siera siešana uz dzīvas uguns Kurzemes lielākajā manteļskurstenī, Spāres muižas teatralizētās ekskursijas un slīcināto kliņģeru gatavošana, kā arī Strazdes rūķu burziņa radošās darbnīcas. Lielajā Kurzemes tūrisma asociācijas stendā ar devīzi „Ražots Kurzemē” darbosies amatnieki, tirgotāji un tūrisma informācijas centru pārstāvji no visas Kurzemes, tostarp Talsiem, Sabiles, Valdemārpils, Dundagas, Rojas un Mērsraga. Te varēs iepazīties ar jaunajiem informatīvajiem izdevumiem, gada notikumu plānu un citiem interesantiem jaunumiem, kuru dēļ vērts atbraukt uz Talsu pusi.

Savējos atbalstīt un uzmundrināt dosies arī Talsu novada pašvaldības vadība, draugi un citi atbalstītāji, lai kopīgiem spēkiem pierādītu, ka Talsu novads ir ideju un tūrisma produktu bagāts.

Izstādes divās hallēs „Apceļo Latviju!” un „Atklāj pasauli!” varēs apskatīt vairāk nekā 450 stendus, kuros savus aktuālākos piedāvājumus prezentēs ap 700 tūrisma uzņēmumu no Latvijas, Itālijas, Izraēlas, Krievijas, Slovākijas, Spānijas, Taizemes, Turcijas, Tunisijas, Ukrainas, Ungārijas, Uzbekistānas, Vjetnamas, Ganas un citām tikpat kolorītām valstīm. Kopumā izstādē piedalīsies vairāk nekā 38 valstu tūrisma aģentūras, operatori, viesnīcas un citi ar tūrismu saistīti uzņēmumi. Plānots, ka izstādi trīs dienu laikā apmeklēs ap 30 000 interesentu.

Inga Priede

Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

e-pasts: inga.priede@talsi.lv