Augustā nāc līdzi “Mežtakas” apsekojumiem Kurzemē arī Sabiles pusē!

2022.gadā visas trīs Baltijas valstis tiks savienotas 3450 kilometru garā pastaigu maršrutā. Šīs ieceres īstenošanai uzsākts projekts Mežtakas izveidei Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšanai Lietuvā.

Kas ir Mežtaka un kur tā ir plānota?

Jūrtaka ir jau popularitāti guvis garās distances pārgājienu maršruts gar jūru, taču Mežtaka Kurzemi līdz šim vēl netika šķērsojusi. Abi šie maršruti ir iekļauti Eiropas garo distanču pārgājienu E-maršrutos E9 (Jūrtaka) un E11 (Mežtaka).

Mežtaka Kurzemē būs savienota ar Rīgas-Tallinas Mežtakas maršrutu. Mežtakas pagarinājums tiks veidots cauri Kurzemei – Abavas senlejas dabas parkam, Kuldīgas, Aizputes, Vaiņodes un Priekules novadiem, bet Lietuvā – cauri Žemaitijas Nacionālajam parkam un Žemaitijas etnogrāfiskajam reģionam, Nemūnas krastiem, Dzukijas reģionam un aizvīsies līdz pat Polijas robežai.

Plānots, ka Mežtakas garums Kurzemē un Lietuvā kopā sasniegs ap 2060 km, bet veikšanai nepieciešamais laiks būs aptuveni 82 dienas.

Maršrutos katru dienu varēs veikt arī kā atsevišķu, 15-20 km garu pārgājienu, kam norādītas nakšņošanas un ēdināšanas iespējas, kā arī citi pakalpojumi tūristiem.

Nāc līdzi Mežtakas apsekojumos!

Lai izplānotu iespējami labāko Mežtakas izvietojumu, Kurzemes plānošanas reģions kopā ar tūrisma ekspertiem organizēs apsekojumus. Visā plānotajā Mežtakas garumā dosies vides un tūrisma eksperts Juris Smaļinskis un Kurzemes plānošanas reģiona projekta koordinatore Aija Neilande. Maršruta apsekojumi sadalīti 14 dienās un plānots, ka vidēji dienā tiks veikti 20 km +/- 5 km. 17. augustā sāktie maršruta apsekojumi Kurzemē noslēgsies 7.septembī Bigauņciemā, kur Mežtaka savienosies ar citu garo distanču pārgājienu maršrutu – Jūrtaku.

Mežtakas apsekojumiem aicinām pievienoties ikvienu pārgājienu entuziastu. Viss, kas nepieciešams – labs garastāvoklis un viss kas varētu būt vajadzīgs pārgājiena laikā. Informējam, ka apsekojumi nav gidētas ekskursijas, bet drīzāk līdzinās ekspedīcijām, tādēļ dalībniekiem ir pašjāorganizējas un jāizdomā, – kā nokļūt līdz starta punktiem un prom no katras dienas finiša punktiem, kur nakšņot un kā izmantot citus pakalpojumus.

Pirms gājiena (vēlākais dienu iepriekš) potenciālajiem dalībniekiem ir jāpiereģistrējas šajā lapā: https://forms.gle/Ft74xjs9SvfAEKjx7

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par šo apsekojumu: https://www.celotajs.lv/g/www/news/2020/Meztaka_kas_jazina_gajejiem_LV.pdf

Plašāka informācija pieejama: www.kurzemesregions.lv un Mežtakas Facebook lapā www.facebook.com/meztaka