Ar pārgājienu atklāta Sabiles vasaras tūrisma sezona

1.maijā, ar nu jau par tradīciju kļuvušo pārgājienu, tika atklāta Sabiles un Abavas senlejas vasaras tūrisma sezona. Ar devīzi „Pasaciņa” visi iet gribētāji varēja doties izzināt Sabiles puses teikas, stāstus un pasakas. Šogad svētki pulcēja rekordlielu dalībnieku sakaitu – vairāk nekā deviņdesmit. Gājēju ceļam vijoties gar Abavas krastu, pāri kalniem un lejām, visi sekoja pasakai pa pēdām.

DSC_0329o

 „Sabilē katrs stūrītis, katra māja un katra vieta glabā kādu pastāstu, atliek tikai to atklāt, Sabile vispār ir pasakaina vieta”, ar dalībnieku uzrunu sāka tūristu vadātājs Māris Lācis, kurš bija tērpies atbilstoši pārgājiena devīzei un izvēlējies pasaku tēlu – Sprīdīti. Šogad ceļš veda no Sabiles līdz pat Plostkrogam. Pārgājiena laikā varēja uzzināt daudz jauna un interesanta, kā arī pabūt vēl neatklātās vietās. Garām strautiņiem, augšup un lejup, klausoties stāstos, pārgājiena dalībnieki gāja pa pēdām pasakai, kas aiz sevis bija atstājusi laimes pakavus. Tiem, kas tos atrada, šis gads solās būt īpaši bagāts.

DSC_0262o

Pa ceļam neiztrūka arī pārsteigumi – tika atrasta Ansīša un Grietiņas barotava, kur arī 1. maija čaklajiem gājējiem ragana bija atstājusi pa cepumam. Bet jau vēlāk, zem lielās egles, atklājām paši savu meža lasītavu. Garām piramīdām, skaistiem skatiem un Abavas senlejas līkumiem gājēji nonāca Plostkrogā. Šeit saimnieki bija parūpējušies, lai pēc garā ceļa varētu jauki atpūsties. Katrs šeit varēja atrast savu pasaku grāmatu, pacienāties ar siltu tēju un gardiem sklandraušiem. Visbeidzot nokļuvām īstā „Pasaku mežā”, kur katrs stūrītis vēsta kādu stāstu.

Šogad, svinot tūrisma svētkus, gājiena dalībnieki nogāja 6 km, atklāja daudz jauna un aktīvi pavadīja laiku. Svētki pulcēja cilvēkus ne tikai no Sabiles puses, bet arī Talsu novada un tālākām Latvijas vietām.

Paldies visiem, kas ieradās un gāja kopā ar mums!

Atklāj Sabili – pilsētu ar odziņu!

BILŽU GALERIJA