Abavas senleja Balttour 2015

Šogad, ikgadējā tūrisma izstādē Balttour, apvienojoties Sabiles, Kandavas tūrisma informācijas centriem un Abavas ielejas attīstības centram, tika popularizēta Abavas senleja. Abavas senleja ir gleznaina vieta ar senatnīgām mazpilsētām – Kandavu un Sabili, kurā ir interesants un bagātīgs tūrisma piedāvājums.

Balttour_2015_27-1024x678

Visu izstādes laiku Kandavas un Sabiles tūrisma speciālisti, uzņēmēji, un mūziķi reklamēja abas šarmantās mazpilsētas, abus novadus un dabas parku „Abavas senleja”.

Izstādes apmeklētāji tikai aicināti iepazīties ar Abavas senlejai raksturīgākajiem gardumiem – vīngliemežiem, Kandavas ozolzīļu kafiju un tradicionālo putru – svilpeni „Saltuma” konditoreju, dažādiem augļu un ogu našķiem, kā arī „Plostu” piedāvātajiem latviešu un brazīļu ēdieniem. Kā zināms, Abavas senleja ir populāra ar vīna darīšanu, tāpēc nevarēja iztikt bez vīna baudīšanas. Šajās dienās stenda apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja nogaršot un iegādāties ģimenes vīna darītavas „Abavas” vīnus, Aināra Bērziņa Sabiles mājas vīnu, Sabiles sidra aromātiskos dzērienus, saimniecības „Tēviņi” vīnus, kā arī īpašo Sabiles vīna kalna vīnogu vīnu, par kuru apmeklētājiem bija vislielākā interese.

Balttour_2015_12-1024x691

Sestdien interesenti kopā ar Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja vadītāju, tēlnieku Ojāru Arvīdu Feldbergu varēja piedalīties akmens stādīšanas rituālā, šeit interesentu netrūka un ikkatrs vēlējās kopā ar akmeni iestādīt arī savu vēlēšanos un nobaudīt īpašo Pedvāles akmeņu uzlējumu. Lielu interesi apmeklētājos raisīja arī slavenais tūristu vadātājs Māris Lācis, kura pavadībā, iejūtoties dažādos tēlos, apmeklētāji varēja iepazīt Abavas senlejas apskates vērtās vietas. Pavisam nesen iznākusi ir Abavas senlejas taku grāmatiņa, kurā atzīmēti septiņi kājāmgājēju maršruti, kas aicina iepazīt Abavas senleju pastaigā ar kājām, ar tiem interesentus iepazīstināja dabas un tūrisms projektu vadītāja Iveta Piese. Jaunais izdevums stenda apmeklētājos radīja īpašu interesi – iešana kājām un nesteidzīga  dabas baudīšana kļūst aizvien populārāka, kāpēc gan to nedarīt Abavas senlejā? Par muzikālo skanējumu izstādes laikā parūpējās dziedātāja Arta Jēkabsone, ģitāriste Māra Bula un Sabiles muzikanti – Iveta Sēruma un Vilnis Bumbieris.

Trīs dienu garumā izstādes apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Abavas senleju – vienu no ainaviski skaistākajiem tūrisma maršrutiem Kurzemē, uzzināt par jaunumiem, baudīt un izgaršot.

Raksta foto

Raksta video

Laura Markusa – Mārtinsone,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta tūrisma organizatore