Abavas rumba

Abavas rumba atrodas uz Abavas upes, tā otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Ūdenskritums ir plaši apmeklēts visos gada laikos, tomēr visvairāk apmeklētāju ir vasaras mēnešos.

Abava ir Ventas labā krasta pieteka un ir 7. garākā upe Latvijā – 129 km gara.

Ūdenskritums ir 35 m plats un aptuveni 1 m augsts. Ūdens dziļums ap ūdenskritumu nav liels, tāpēc tas ir lieliski piemērots maziem bērniem un ūdens pastaigām. Paejoties pa straumi uz augšu, ūdens dziļums palielinās un upe kļūst piemērota arī tiem, kas prot un vēlas peldēties. Ūdenskritumam un upei ap ūdenskritumu ir dolomīta pamatne.

Abavas rumba ir vairāku pakāpju ūdenskritums, kas izveidojies, Abavas straumei plūstot pāri dolomīta slieksnim. Pavasara palu laikā, kad straumes ātrums pie rumbas sasniedz pat 3 m/s, ūdenskritums, kas patiesībā atgādina lielu krāci, vienmēr pulcē ūdens tūristus.

Pie rumbas Abavas labajā krastā izveidojusies maza atteka, kas veido Čigānu salu. Lejpus ūdenskritumam upē ir kāda straujtece – Lašu brasls.

Abavas rumbas tiešā tuvumā ir izveidota atpūtas vieta – kempinga parks. Šeit iespējams ne tikai baudīt ūdenskritumu un tā dabiskās masāžas, bet arī nakšņot teltīs, kurināt ugunskurus, izklaidēties un atpūsties.

Adrese: Abavas rumba, Abavas pagasts, Talsu novads
GPS: 57.070395,22.527829
Ieejas maksa: ūdenskrituma teritorija ir privātīpašums un apmeklējama par maksu, kura norādīta Abavas rumbas mājas lapā.
Tālr.: 22015165
E-pasts: abavasrumba@abavasrumba.lv
www.abavasrumba.lv