Sabiles Vīna kalns vēris vārtus apmeklētājiem

Strauji atnākot pavasarim, arī Vīna kalns uzposts apmeklētājiem. Pavasaris bijis darbīgs un jau pašā tā sākumā kalna dārzniece aktīvi darbojusies. Vīnogas pārziemojušas labi, kas ļauj cerēt arī uz labu šī gada ražu, tomēr nesteigsimies ar prognozēm, vēl gaidāmas salnas. Vīnogas kalnā ir piesietas un šobrīd norisinās aktīvi ravēšanas darbi. Tiek gaidīts lietus, lai tās varētu mēslot ar minerālmēsliem. Pašlaik kalnā tiek pļauta zāle.

Šajā laikā kalns izskatās īpaši skaisti, jo plaukts ne tikai vīnogas, bet zied arī ķirši un pienenes, tāpēc šis ir viens no skaistākajiem mirkļiem, kad apciemot Sabiles Vīna kalnu.

Sabiles Vīna kalns ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules  Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa tāpēc no šejienes varat baudīt īpaši skaistus skatus uz pilsētu.

Tiem, kam šajā gadā plānots kāds īpašs notikums piedāvājam Sabiles Vīna kalnā iestādīt pašiem savu vīnogulāju.

Sabiles Vīna kalnu iespējams apmeklēt katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00, svētdienās no plkst. 10.00 – 16.00.

Ieejas maksa: No 20.08. līdz 30.09: pieaugušajiem: € 1,50, bērniem un pensionāriem € 0,70. No 01.10. līdz 19.08: pieaugušajiem: € 0,70, bērniem un pensionāriem: € 0,40.

Laura Markusa – Mārtinsone,

Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore

tic.sabile@talsi.lv;  27841827