Zviedru cepure – rodeļi un bagiji

Atpūtas bāze “Zviedru cepure” piedāvā visdažādākās izklaides iespējas – sākot ar nobraucieniem ar rodeļiem un izbraucieniem ar bagijiem līdz pat izjādēm ar zirgiem un pastaigām dabas takās.

Leģenda vēsta, ka šī bijusi kulta vieta, zviedru karavīri ar cepurēm sanesuši nelielu uzkalniņu par godu savam karavadonim, kurš šeit arī apbedīts.

Dabas taka “Mīlestības taka”
Mīlestības taka atrodas pie atpūtas bāzes “Zviedru cepure”. Taka ved cauri mežam augšup kalnā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Abavas ieleju, to mēdz dēvēt par „Kurzemes Šveici”. Pastaigājoties iespējams pabūt dabas tuvumā, izjust meža elpu, sadzirdēt putnu dziesmas, ieklausīties strautiņa čaloņā un atspirdzināties. Te var baudīt vientulību vai divvientulību. Kalna galā ir ierīkota piknika vieta – galds un soliņi.
Maršrutu var turpināt pa nogāzi, kurā aug gandrīz visi Latvijas pļavām raksturīgie augi, daudzi no tiem – arī īpaši aizsargājami. Taka atjaunota 2013. gadā Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta konkursā “Biotopu aizsardzības pasākumi Abavas senlejas dabas takās”.
Mīlestības taka savienojas ar Kurzemes plānošanas reģiona izstrādāto vietējās nozīmes velomaršrutu nr. 555 “Abavas senlejas velomaršruts”, kas savukārt piekļaujas Eirovelo maršrutam nr. 10.
Takas garums: 1,57 km

Dabas taka “Zirgu taka”
Senos laikos kaimiņš pie kaimiņa brauca ar zirgu, arī sienu no pļavas veda ar zirgu. Tā izveidojies šis ceļš, par kura senāko varenību maz kas vairs liecina. Taka ved no Sabiles līdz Zviedru cepurei (var iet arī otrā virzienā). Ejot no Sabiles centra, taka sākas otrpus tiltam, kur kreisajā pusē ir neliels pastaigu celiņš. Iespējams, ka uz kokiem un stabiem pamanīsiet marķējumu – baltas strīpas. Beidzoties mājām jāiet tikai taisni pa iebraukto ceļu paralēli upei. Ceļš ved gar Sabiles Ēgipti – iecienītu sabilnieku atpūtas vietu. Aiz Krievu kapiem sākas pļava un tajā ir iemīdīta taciņa. Gar pašu upi nav jāiet, jo Abava tur met līkumus un krasti ir praktiski neizbrienami. Jāiet tikai taisni līdz Zviedru cepurei.
Takas garums: 3,18 km.

Adrese: “Piltiņi”, Matkules pagasts, Kandavas novads
GPS: 57.0244693,22.5925655
Tālr.: +371 26405405; +371 29116362
E-pasts: z.cepure@gmail.com
www.zviedrucepure.lv