Sabiles Vīna kalnā gatavojas vīnogas un mainās ieejas maksa

Sabiles Vīna kalnā, kas ir viens no galvenajiem Sabiles tūrisma objektiem, sāk nogatavoties vīnogas. Līdz ar vīnogu nogatavošanos no 20. augusta līdz septembra beigām Vīna kalnā ir arī lielāka ieejas maksa: pieaugušajiem tā ir 1,50 EUR, bērniem un pensionāriem 0,70 EUR, bet bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Vīna kalns ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00, bet svētdienās no plkst. 10.00 – 16.00.

Šogad Vīna kalns piedalās arī akcijā “Apceļo Kurzemi”, kura norisināsies līdz pat rudenim un kurā, apceļojot vismaz 12 no 37 akcijā izvēlētajiem Kurzemes tūrisma objektiem, var piedalīties vērtīgu balvu izlozē. Akcijas anketas un zīmodziņi pieejami gan Vīna kalnā, gan visos Kurzemes tūrisma informācijas centros, arī Sabilē. Plašāka informācija par apceļošanas akciju pieejama mājas lapā www.kurzeme.lv

Vīna kalnā var apskatīt ne tikai vīnogas, bet arī uzrīkot pikniku pašā kalna galā, kur atrodas lapene un soliņi, no kuriem var baudīt pasakainu Sabiles ainavu. Ir vērts kāpt pa stāvo kalna nogāzi līdz pašam galam, lai priecētu dvēseli gan ar Sabiles raibajiem jumtiem un dārziem, gan arī ar skatu, kas sniedzas pāri visai Abavas upes ielejai līdz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejam, kurā var pat saskatīt mākslinieka Ojāra Arvīda Feldberga dažu mākslas darbu aprises.

Vīna kalnu ir iecienījuši arī jaunie pāri, kuri kalnu izmanto kā laulību ceremoniju vietu, un daudzi izmanto iespēju kalnā iestādīt savu vīnogulāju, kuru velta ģimenei, mazbērniem, darba kolektīvam, studiju biedru kopā sanākšanas reizei vai kādam citam mērķim.

Ceļotājus bieži interesē Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns, bet jāpiebilst, ka to nekur nevar iegādāties, bet to var nodegustēt tikai Sabiles Vīna svētku laikā jūlija pēdējā nedēļas nogalē. Par citām vīna un arī sidra degustēšanas iespējām Sabilē lūdzu interesēties Sabiles Tūrisma informācijas centrā, kontakti pieejami mājas lapā www.visit.sabile.lv

Vīna kalna apmeklētājiem parasti gribas nogaršot kādu ogu, bet lūgums tās neplūkt, jo, pirmkārt, ogas vēl nav nogatavojušās, tās ir ļoti skābas, un, otrkārt, saudzēsim Vīna kalna ražu, lai no tās varētu gatavot vīnu degustācijai Sabiles lielākajam gada notikumam – Vīna svētkiem.

Esiet mīļi gaidīti Sabilē, lai fotosesijās un sirdī smeltos iedvesmu vīnogu gatavošanās laikā!

Vairāk fotogrāfiju ar topošo ražu varat apskatīties šeit.

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore